Událost Kariéra plus 2018 #budoucnostuzzijeme

Brand studentského veletrhu práce potřeboval postavit. Nově. Potřebovali jsme trochu na něco navázat, a tak jsme se chytili loňského králíka. Králík? To je ten pozorovatel, vyzyvatel Alenky v říši divů, ten který za všechnu tu budoucnost může. Budoucnost, nebo vlastně současnost? Králíka jsme nechali jako symbol značky Veletrhu práce pro studenty v Ostravě, Kariéry plus. Heslo kampaně je Budoucnost už žijeme, současně s hashtagem, a já vám hned popíšu proč.

Tentokrát jsme využili trilogie videí, které na sebe nenavazují, ale každé jemným vtipem ukazuje na to, že pozice na trhu práce se mění, a jak to, co jsme nedávno považovali za nedosažitelné, už se vlastně děje. A tak v naší kampani na událost můžete najít třeba Kryptobankéře, Designéra virtuální reality, Teleportéra, Únikového analytika. Ten je obzvlášť zajímavý, protože ho hraje holka. V druhém videu s designérem virtuální reality uvidíte, co se v hlavě studenta skrývá za přání. Jakou budoucnost byste si nakreslili vy? I tuhle částečně přesahovou filozofickou myšlenku můžete vyčíst ze všech tří videí, kteří lákají na událost. 

Alice, Karin, Petra, Ivana, a hlavně Pavel, Kristina a Francin. Náš tým, který nás dostal do dvou míst, které úzce souvisí s VŠ Báňskou, první je Hvězdárna a Planetárium no a druhé Superpočítač, tak ojedinělý v naší Republice. V té místnosti se navíc nedá moc dýchat, takže natáčení byl adrenalin. Na Hvězdárně mají originál skafandr, my si nestihli udělat ani profilovku. V obou místech, kde jsme potřebovali spolupráci byli srdcaři, a všem šlo o to, aby se všechny fakulty i projekty takového kolosu, jakým Univerzita je, trochu více spojily. Cítila jsem, jakoby všichni byli součástí. Za takové chvíle vždycky děkuju, protože už to znám, na natáčecí místa je občas těžké se dostat, všichni jsou nervózní a pak je práce docela náročná. Ve videích jde vždycky všechno vidět. Ne fyzicky, ale poznáte tam energii, s jakou jsou vytvářená. 

V jednom videu jsme použili kreslené animace, které dělala úžasná Eva ve spolupráci s Ivanou, která dokreslila statické obrázky. Píšu to všude, že miluju ten styl, kdy se snoubí digitální grafika s DIY stylem. 

A teď k cílovce a cíli kampaně. Karieraplus.cz každoroční veletrh pracovních příležitostí pro studenty si žádal lepší komunikaci s cílovou skupinou, což jsou spíše kluci technického ražení, pomoci klientovi postavit brand Kariéra Plus, a naladit studenty na to, že budoucnost už prostě žijeme. 

A long time ago in a galaxy far, faraway... Perspective Relations aka RenataFalconPavel films uvádí první video z future trilogy pro nejlepší kariérní veletrh ever... Je to malý krok pro Elona, velký krok pro budoucnost: Alice Šustková, Kristina Chalupská, Pavel Mikunda, Petra Halíková, Roman Nagy , Petra Polesová, Pavel Konečný a Karina Pešatová a Ivana Kunová, samozřejmě Renata Ptáčníková a králík Elon.

Děkuju za svobodu při tvorbě, otevřenost všech účastníků, herců a spolutvůrců, za dodržení termínů, dobré dohody vnoci i přes den, a srdečnost, kam sem se podívala. 

Posaďte se do židlí... Napijte se kávy nebo vody, dejte si popcorn. Začínáme. 

__________________________________

PS: a za 10 min od zveřejnění přišel email od Alice:

Reni,

Tys to krásně napsala…

Hlavně, ale patří dík Tobě, protože myšlenka i realizace je celá tvá. Je na tom fakt vidět, že to je dělané s láskou a nadšením.

Pa Ala