Event Barista Cup Ostrava 2018 / Festival kávy a soutěž baristů / klient Laura Coffee

Klasická eventová feelingovka. Když máte 7. ročník nějaké akce, a předešlé tři ročníky bodují u klienta (Laura coffee - Pražírna a Kavárna), široké veřejnosti i u kávové kultury, prostě musíte udělat další skok. Poprvé za 7 let má klient akci tématickou, to znamená, že má akce přívlastek, nádech, směřování, jakýsi dress code. Letos to jsou PLANTÁŽE STŘEDNÍ AMERIKY. Celé se to v září do tohohle svetru oblékne. Pro produkci to bude náročné, protože musí zafungovat i design prostor, výzdoba, pojmenování nápojů, kreativní nápaditost při všem, co se udělá, včetně záchodků, brček a dál.

Kávová kultura není vůbec lehká, i když byste si určitě mohli myslet, co na té kávě v marketingu je tak těžkého. Jenže! Ultra znalci kávy vyznávají něco jiného (design, copywriting, priority i program) než široká trochu nadšená a konzumní veřejnost, která se chce bavit, a tahle akce je samo pro obě dvě skupinky.

LETOS to tedy pro mě bylo takový malý bungee jump. Prosadit si nápad

kopat do tvrdé hlíny kopačkama v baristických zástěrách, mexickém klobouku, být pomazaný ostravským uhlím a zpívat Kukurukukůůůůů, Ostravo, (wtf?) byl totální feeeling celé akce a můj velký scenáristický marketingový úlet, setina příběhu, co NEMUSÍ mít hlavu a patu, ale sdělení může být hodně hluboké a silné. (Když se fakt chcete zamyslet).

Takže se na to koukejte, a popřehazujte si věci, kterým jste v marketingu věřili, ještě trochu jinak, vyndejte staré škatulky, oprašte je, vytřepte a vymeťte kouty zvyků, vyhoďte staré brýle, co už jsou stejně v digitální době naprd a sledujte báječný colorgrading i střih Pavel Mikunda. Já na něm miluju i to, že se nechal unést procházkou sličné Palomy (fakt je z Ostravy) a protáh mi klip o 18 sec víc, než jsem chtěla. Protože uznejte, useknout Palomu by bylo jako zabít Einsteina. Čiao, snad mi ten surrealismus a parodijský mexickoostravský nadhled oceníte! Příjďte na akci, která bude fajn. Budu tam. Barista Cup Ostrava 2018 Festival Kávy a soutěž baristů 22/9/2018.

Scenario and El directora: Renata Ptáčníková

Kamera / Střih / Mindfuck:Pavel Mikunda

Asistent všeho: @Michaela Tomisová

Logo a grafika: božský Lukas Sudacki